aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Fast food = dětská strava?

10. července 2008 v 12:16 | schnytlik |  Zápisník
Fast food označuje jídlo, pro něž je typická rychlá příprava a expedice (http://en.wikipedia.org/wiki/Fast_food). To všichni víme. Většinou se nám vybaví zlaté obloučky a jim podobné řetězce. Všichni víme, že je to jeden z nejhorších způsobů stravování, jak je to škodlivé atd. Nemá cenu, abych propírala dávno seprané. Kdybych tvrdila, že nějaký ten junk čas od času nepozřu, byla bych pokrytec s velkým P. Ale…

Dnes a denně čteme o tom, jak by se člověk měl stravovat, jak je důležité vychovávat děti ke správné životosprávě a jak EU vyhlašuje válku výrobcům dětské výživy, aby byla zdravotně nezávadná a neosahovala ta krásně chutnající a vonící písmenka E ( http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/detska-vyziva-nove-bez-chemie_69764.html ). Přála bych nám všem, aby tyto osvětové články dopadly na úrodnou půdu. A také bych si přála, aby zmiňovanou půdou nebyli jen rodiče dětí a lidé, kteří chtějí něco pro sebe udělat, ale také managementy různých zábavných parků a turisticky atraktivních míst, zejména pak těch s orientací na děti.

V posledních měsících jsem navštívila dva poměrně známé a velice oblíbené zábavní parky v Německu. V průběhu dovolené v jižní Francii jsem navštívila jednu z místních největších "dětských" atrakcí. Byla jsem se svou malou sestrou v zoo. Naprosto všude jsou k dostání hranolky, hamburgery, kuřecí nuggety atd. Nikam si nemůžete, nebo byste neměli, si přinést vlastní jídlo. S jednou výjimkou. Nikde nedostane jiné jídlo než výše uvedené, zase s jednou výjimkou. V obou případech se jednalo o stejné místo a tím byla zoologická zahrada ve Stuttgartu. Samozřejmě chápu, že děti se na podobné laskominy těší, ale myslím, že provozovatelé takových míst by mohli brát na vědomí, že v 30stupňovém horku si někteří raději dají lehčí a zdravější pokrm. Jsem jenom já ta "divná"?
Návštěva Legolandu
Marineland Antibes
Jestli to v té zoo nemají vychytaný? Dokonce i talířek s motýlkama
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama