aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Koblížkova trocha do mlýna

14. července 2008 v 17:38 | koblížek/schnytlik |  Příspěvky od Koblížka
Včera neděle byla, včera byl krásný čas.... Jak je to dál, si už nepamatuji. Ač deštivá, přesto velice krásná neděle. Koblížek konečně dostál slibu, že o víkendech bude vařit jen a pouze on. Po půl roce od naší dohody jsme nebzli na jídle po hospodách a restauracích, ale Koblížek čaroval v kuchyni. Jaká je jeho představa o vaření, zobrazují následující obrázky.

Snídaně jak se sluší a patří: čersvý chléb s máslem, sýrem, volským očkem a vynikající broskvovou marmeládou. Bytem vonící káva a romantický touch-zapálené svíčky. Doufám, že si takovou snídani vychutnám i příští týden....
Stejně jen ten Koblih mazanej! Místo, aby vzal do ruky vařečku, nakoupí delikatesky. Ale musím ho pochválit, vybral moooc dobře. Vzhledem k tomu, že by mě prasečím masem moc nepotěšil, na talíř naskládal hovězí šunku Bresaola (solená, vzduchem sušená šunka), lehce zakápnutou olivovým olejem s trochou čerstvě mletého pepře. Jako druhý chod byla domácí cherry rajčátka s olivovým olejem a balsamicem a Reblochon (měkký francouzský sýr z nepasterizovaného mléka získaného při druhém dojení, zrající 6-8 týdnů). K tomu všemu nezbytný čestvý chléb. Mňam!
Na závěr tamejství šéf kuchaře. Koktej jsem si jako dezert nepředstavovala, ale tenhle posloužil i jako nezbytná dávka vitamínů. Panák kvalitní vodky a ginu, rozmixované ostužiny. Celé doplněné o bublinky. Krása :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama