aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

První fotohádanka - rozluštění

13. srpna 2008 v 9:12 | schnytlik |  Fotohádanky
Pepquiño. Toť správná odpověď.
Dle dodavatele chutná jako nakyslá okurka. Velikost by měla být 3-4 cm. Je možné ji/ho/to přidat do salátu, použít v teplé kuchyni nebo jen tak zobat. Při správném skladování vydrží až 10 dní.
Dle mé zkušenosti chutná jako nakyslá okurka. Velikostí nepřesahuje 3cm. Jako popelka jsem přebírala a poctivě měřila, ale kousek delší než 3cm prostě nenašla… Čert ví, jak dlouho byly okurčičky na krámě, ale nám vydržely jen dva dny. Zatím nezkonzumované kousky začaly hnít. Pryč s nima.
Pepquiña posloužila jako zobání u telky. V salátu s rajčaty to taky neplechu nenadělalo. Když jsou čerstvá, tak krásně křupou a ač plná semínek, jsou šťavnatá. V restované zelenině, která měla sloužit jako příloha, mi ty potvory moc neseděly. Ale třeba jsem jen zvolila nevhodnou kombinaci.
Recept na stránkách dodavatele jsem taky vyzkoušela. Mnnno, je pravda, že jsem pepiky neprobodala jako voodoo panenky, ale nakrájela na plátky, stejně tak olivy a kapary. Výsledek mne nějak zvlášť neohromil, asi bych si víc pochutnala na jednotlivých kouscích zvlášť, ale k požádně vychlazenému martini s ginem, si to představit dokážu.
Na závěr jen malé shrnutí. Pokud jste pobrali nějaký bonus, chcete vyzkoušet něco nového, čekáte veledůležitou návštěvu a na pepiky narazíte, jděte do toho. Použijte je do salátu, na studené zeleninové mini-špízky. Vsadím boty, že překvapíte. Jestli chcete něco k zobání u televize, svačinu nebo jen něco do salátu, investujte penízky do něčeho jiného....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bali Bali | Web | 15. srpna 2008 v 15:12 | Reagovat

HA! Tak to tedy neznám!

Až na Pepču narazím, tak určitě vyzkouším ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama