aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Víkendový úlovek

20. srpna 2008 v 17:28 | schnytlik |  Zápisník
Víkendová, tak trochu vynucená, návštěva strýčka se proměnila v poměrně vydařený výlet. Měli jsme doručit lehce zajetý, avšak funkční, noťas. Vzhledem k mé i nadále pokračující nepolíbenosti jazykem německým takové návštěvy nesu velice těžce. Trpím obrovským pocitem neschopnosti. Koblížek je děsně milý a vždy mi připraví nějaké rozptýlení, abych to lépe snášela. Jako třeba tento víkend.
V nejteplejší oblasti Německa (Kaiserstuhl) jsme zavítali do malé vísky Vogtsburg-Oberbergen, kde víno pěstuje a vyrábí jedno z mnoha vinařství Franz Keller. Jejich vína mi chutnala a pila se dobře, ale o víně mnoho nevím a hrozně moc se obdivuju lidem, kteří mu rozumí. Já rozeznám leda červené od bílého a jestli mi to víno jede nebo nejede.
Poté co jsme se ubytovali v jejich malém hotelu, jsme vyrazili zkontrolovat, jak pan Keller ta svoje vína pěstuje ;)
Z krásné tříhodinovky jsme si kromě dvou klíšťat přinesli také celkem zajímavý úlovek do našeho lihovinového baru. Úplně náhodou jsme narazili na vývěsku malého výrobce domácích likérů. Stavení jsme obešli ze všech stran, ale na obchod jsme nenarazili. Zkusili jsme domovní zvonek a než jsme se stačili vzpamatovat, seděli jsme v kuchyni a paní domácí před nás postavila skleničky a rozlévala na ochutnávku.
Ochutnali jsme trochu toho, onoho a taky tamtoho a odešli s šesti lahvemi. Po dvou lahvích jemného broskvového, celkem zajímavého kávového likéru a "skoro" slivovice. A protože nemohla najít peněženku, aby vrátila pár drobných, vrazila mi do ruky košík švestek. Už se těším, jak se v zimě zahřejeme.
Malá poznámka na závěr. Před předáním jsem noťase tak důkladně čistila, že už nejde ani zapnout. Jako malou záplatu jsme použili jednu lahvinku. Takže budeme muset ještě jednou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Papaja Papaja | Web | 21. srpna 2008 v 14:07 | Reagovat

No vidíš! Nakonec to nebylo tak špatné. :-) Takové degustační odpoledne by se mi taky líbilo. S vínem jsem na tom stejně jako Ty...

P.

:-)

2 schnytlik schnytlik | 21. srpna 2008 v 14:29 | Reagovat

Vis, Papajo, tohle byl jen zacatek obzerskeho vikendu, restaurace "na vlastni nebezpeci" byl uz jenom dojezd :)

3 Papaja Papaja | Web | 22. srpna 2008 v 13:56 | Reagovat

Takže vlastně velmi vydařené. Tak to má být :-)))

P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama