aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Dezerty a pečivo

Chlebování

16. července 2008 v 19:59 | schnytlik
Můj první pokus s pečením chleba dopadl naprostou katastrofou. Otevřela jsem chytrou knihu, našla vhodný recept. Přesně odvážila suroviny a postupovala, jak chytrá kniha nabádala. Chléb byl kulaťoučký, voňavý, propečený, ale naprosto nepoživatelný. Koblížek se odvážil pozřít dva krajíce, asi ze samé lítosti nade mnou.
Mé pekařské seběvědomí utrpělo. Ale já se nevzdám, bojuji dál. Následující den běžím do obchodu, do oka mi padá žitná mouka. Proč ne, třeba to bude trefa do černého.
Kuchařskou knihu již nekonzultuji. Musím se s tím poprat sama. A jak to dopadlo? Vidíte sami. No řekněte, není prostě k sežrání? Poctivý domácí chléb. Pravda není celozrnný, ale i přesto stojí za vyzkoušení.

Osvěžující ovocný dort

8. července 2008 v 10:10 | schnytlik
Jemný "skoro piškot" s osvěžujícím krémem a čerstvým ovocem. Přesně to, co každý uvítá k letní nedělní kávičce. Příprava tohoto dortu je jednoduchá, náklady nejsou vysoké, základní suroviny máme většinou doma a variace jsou nekonečné. Tentokrát jsem zvolila jahodovou verzi. Podle toho, jak velké porce krájíme, nám nakrmí osm mlsalů.
 
 

Reklama