aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Fotohádanky

Skleněnky? Hliněnky?

3. prosince 2008 v 15:24 | schnytlik

Je to žluté... Co je to?

4. listopadu 2008 v 13:42 | schnytlik

Fotohádanka podruhé..... Vyluštěno!

11. září 2008 v 12:03 | schnytlik
Správná odpověď zní: Pepino meloun:))
Luckydino, jsi pašák! Nicméně Papajina odpověď pidi-lilek nebyla daleko od pravdy.
Meloun Pepino (Salanum muricatum) patří do čeledi lilkovitých, stejně jako lilek nebo rajče, a je původem z Peru. V současné době je pěstován v některých státech Jižní Ameriky (Kolumbie, Peru, Chile), ale zejména na Novém Zélandě pro export do Evropy a Japonska. Podrobnější informace najdete tu, tady a něco málo i zde.
Pepina jsme měli na návštěvě poprvé. Moc dlouho se u nás neohřál. Jak se mu u nás líbilo, těžko říct. My jsme z jeho krátkého pobytu byli poměrně rozpačití.
Pepino je krasavec k pohledání, to jo. Jeho kůže je většinou žlutá s fialovým žíháním, náš kousek byl vlastně skoro celá fialový. Slupka je pevná, nepoživatelná, takže se musí loupat.
Při rozkrojení nádherně voněl po melounu a při troše dobré vůle by se tam našel i náznak slibované hrušky. I několik šťavnatých slziček ukáplo. Nicméně drhnul mi na jazyku a byl poněkud mdlý. V podstatě bez chuti :( Možná to bylo způsobeno špatným testovacím vzorkem, ale nijak zvlášť nás neuchvátil. Zůstanu věrná melounům vodním, přeci jen v poměru cena vs. chuťový zážitek jasně vedou naši staří dobří známí.

Fotohádanka podruhé........

7. září 2008 v 20:43 | schnytlik

První fotohádanka - rozluštění

13. srpna 2008 v 9:12 | schnytlik
Pepquiño. Toť správná odpověď.
Dle dodavatele chutná jako nakyslá okurka. Velikost by měla být 3-4 cm. Je možné ji/ho/to přidat do salátu, použít v teplé kuchyni nebo jen tak zobat. Při správném skladování vydrží až 10 dní.
Dle mé zkušenosti chutná jako nakyslá okurka. Velikostí nepřesahuje 3cm. Jako popelka jsem přebírala a poctivě měřila, ale kousek delší než 3cm prostě nenašla… Čert ví, jak dlouho byly okurčičky na krámě, ale nám vydržely jen dva dny. Zatím nezkonzumované kousky začaly hnít. Pryč s nima.
Pepquiña posloužila jako zobání u telky. V salátu s rajčaty to taky neplechu nenadělalo. Když jsou čerstvá, tak krásně křupou a ač plná semínek, jsou šťavnatá. V restované zelenině, která měla sloužit jako příloha, mi ty potvory moc neseděly. Ale třeba jsem jen zvolila nevhodnou kombinaci.
Recept na stránkách dodavatele jsem taky vyzkoušela. Mnnno, je pravda, že jsem pepiky neprobodala jako voodoo panenky, ale nakrájela na plátky, stejně tak olivy a kapary. Výsledek mne nějak zvlášť neohromil, asi bych si víc pochutnala na jednotlivých kouscích zvlášť, ale k požádně vychlazenému martini s ginem, si to představit dokážu.
Na závěr jen malé shrnutí. Pokud jste pobrali nějaký bonus, chcete vyzkoušet něco nového, čekáte veledůležitou návštěvu a na pepiky narazíte, jděte do toho. Použijte je do salátu, na studené zeleninové mini-špízky. Vsadím boty, že překvapíte. Jestli chcete něco k zobání u televize, svačinu nebo jen něco do salátu, investujte penízky do něčeho jiného....

První fotohádanka

11. srpna 2008 v 8:55 | schnytlik
Opičím se? Jo, opičím. V sobotu jsem objevila takou malinkatou věc, která mne zaujala a tak si říkám, že by byla škoda se nepodělit o obrázek....
Pomůžete mi hádanku rozluštit?
 
 

Reklama