aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Luštěniny

Moong daal

25. srpna 2008 v 12:16 | schnytlik
Čočka už tu byla ve své klasicky "švábské" podobě. Tentokrát jsme si dali čočku žlutou v indickém provedení. Inspirována jedním z mnoha receptů na její přípravu, jsem se dala do kuchtění lehce upravené verze. Příprava domácích chapati se nekonala neb jsem se nechala unést diskuzí u cuketky a nějak jsem na ně zapomněla. Museli jsme tedy vzít zavděk z Anglie pašovanými a zamraženými naan plackami.
Suroviny:
225g žluté čočky
1 červená paprika
1 cibule
2 lžíce zázvoru (strouhaný na jemném struhadle)
1 chilli paprička
1lžíce semen černé hořčice
1 lžíce mletého římského kmínu
½ lžičky kurkumy
½ lžičky semen fenyklu
8 curry listů
3 lžíce slunečnicového oleje
čerstvý koriandr, sůl
150ml kokosového mléka
Postup:
Do hrnce nasypeme čočku, zalijeme cca 750ml vody. Přivedeme k varu a půl hodiny dusíme, reps. tak dlouho, než čočka "nasákne" veškerou tekutinu a je měkká. Ve velké pánvi (nebo hrnci) si rozpálíme olej, na kterém si orestujeme koření. Poté přidáme zázvor a na drobné kousky pokrájenou chilli papričku, cibuli a papriku. Když je cibulka skleněná, zalijeme kokosovým mlékem a necháme chvilinku probublat. Nakonec tam vrazíme čočkou, dle chuti osolíme a hojně zasypeme koriandrem.

Původní recept udává 100g špenátu, 2 jarní cibulky a kokosovém mléku v něm nebyla ani zmínka. Špenát ani jarní cibulku jsem neměla, ale nahradila výše uvedenou paprikou a úplně obyč cibulí. Ve dveřích lednice krčící se kokosové mléko si o zpracování říkalo, tak jsem ho tam prostě dala. A vůbec, samotná čočka s kořením by uspokojila chuťové pohárky i toho nejzmlsanějšího strávníka.

Čočka s knedlíkem? No když jinak nedáš...

10. července 2008 v 8:46 | schnytlik
Na blbou otázku, blbá odpověď. Ráno jsem se zeptala, co by si ten můj Koblížek přál k večeři. Čočku jako od babičky s tím knedlíkem, co dělám já a je tak moc podobný babiččině. Oči v sloup, ale když chce Linsen und Hefeknöpfle, má to mít. Zní to dost příšerně, český žaludek se tak nějak celý kroutí jen při té představě... Jenže ono se to vážně dá jíst!
 
 

Reklama