aneb zápisky z kuchyňského bitevního pole a jiné

Příspěvky od Koblížka

Když kocour není doma...

5. září 2008 v 13:03 | schnytlik & koblizek
V tomto případě, když Schnytlík není doma, Koblížek má.... těstoviny. Už jsem zmiňovala, že můj milý miluje těstoviny v jakémkoli množství. Odjela jsem na necelé dva dny a takhle si debužíroval. Ještě si to hezky nafotil a měl z toho obrovitánskou radost. Včera se k tomu přiznal, zapáleně mi o tom vyprávěl celý večer. A abych udělala mu ještě větší radost, tak sem lepím pár obrázků...
Tak jenom o této šunce a špeku mi vyprávěl asi 20 minut. Byl šíleně nadšený, že se mu podařilo koupit šunku San Daniele, která je méně slaná a jemnější než Parma. Špek, lardo di Colonnata, v něm vyvolával vzpomínky na nedávnou dovolenou v Itálii. Ale že by mi nechal aspoň kousíček, abych si taky mohla zavzpomínat, tak to neee.
Tyhle žluté "bonbony" byly plněné houbami. K tomu si na pánvičce podusil rajčátka ze zahrádky, pěkně ty keříky oholil, jen co je pravda, a prý to celé bylo úžasné.
Zelené těstoviny byly údajně plněné chřestem. Polil si to balsamikem, hojně zasypal parmezánem a byl na vrcholu blaha. Docela mu to i věřím. A já se pořád nechápala, kam ten sýr mizí... ;)

Koblížkova trocha do mlýna

14. července 2008 v 17:38 | koblížek/schnytlik
Včera neděle byla, včera byl krásný čas.... Jak je to dál, si už nepamatuji. Ač deštivá, přesto velice krásná neděle. Koblížek konečně dostál slibu, že o víkendech bude vařit jen a pouze on. Po půl roce od naší dohody jsme nebzli na jídle po hospodách a restauracích, ale Koblížek čaroval v kuchyni. Jaká je jeho představa o vaření, zobrazují následující obrázky.
 
 

Reklama